Податковий кодекс, зміни в оподаткуванні на користь платника. Міжнародні перевезення стали простішими в обліку.

Податковий кодекс, який вступив в дію з 01.01. 2011 року, на нашу думку, полегшив правила оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання послуг з міжнародних перевезень вантажів.

Це стосується суб’єктів господарювання – перевізників, які є платниками податку на додану вартість. Проте, ця інформація має буде цікавою і для перевізників, які в даний час продовжують працювати на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок) та не є платниками ПДВ.

Згідно підпункту 185.1 «е» статті 185 розділу V «Податок на додану вартість» Податкового кодексу України спрощено визначення операцій з постачання послуг з міжнародних перевезень як окремого об’єкта оподаткування. Крім того, підпунктом 195.1.3. «а» статті 195 розділу V «Податок на додану вартість» цього кодексу спрощено визначення «постачання послуг з міжнародних перевезень», що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою.

У відповідності до статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» міжнародні перевезення пасажирів і вантажів визначені як перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом з перетином державного кордону.

Згідно статті 4 Конвенції про договір  міжнародного автомобільного перевезення вантажів договір перевезення підтверджується складанням вантажної накладної, яка є міжнародним перевізним документом, що відображає шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» та статті 6 Закону України «Про транзит вантажів» перевезення вантажів супроводжується товарно-транспортними документами. А саме міжнародною автомобільною накладною – CMR.

Керуючись вище приведеними  нормативними актами з 2011 року операції з міжнародного перевезення вантажів з місця прийняття вантажу для перевезення до місця доставки, якщо такі місця знаходяться  у двох різних країнах оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою без поділу маршруту перевезення на відрізки по Україні та за її межами, за умов коли  таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом (СMR).