Новий закон проблеми позичальників не вирішив

   Новий закон “Про споживче кредитування” проблеми позичальників не вирішив

      З 10 червня 2017 року набуває чинності Закон України «Про споживче кредитування».
До даного часу Споживач, щоб відстояти належні йому права у кредитних відносинах з Банками, переважно користувався Законом України «Про захист прав споживачів», зокрема статтею 11 такого Закону, яка частково, не в повній мірі, регулювала кредитні відносини між Банком і Споживачем.
        Наміри Споживача захистити свої права від свавілля Банків під час стягнення заборгованості
за отриманим кредитом , використовуючи при цьому Закон України «Про захист прав споживачів», за незначним винятком, закінчувалися не на його користь.
        Споживач втрачав кошти на першочергову сплату Банку пені, штрафних санкцій тощо, а тільки потім мав право погасити заборгованість за відсотками, та в подальшому за тілом кредиту.
     Дані обставини створювали умови вічної кабали Споживача перед Банком: сплачуючи Банку кошти в погашення кредиту , сам кредит Споживача не зменшувався, а Банк був зацікавлений в отриманні постійних доходів за рахунок пені та штрафних санкцій, комісій, відсотків, не погашаючи при цьому тіла кредиту.
         З 10 червня 2017 року згідно Закону України «Про споживче кредитування», зокрема згідно ст. 19 Закону, умови погашення кредитів для Споживача покращились.
Так, в першу чергу Споживач погашає прострочену заборгованість за тілом кредиту та за простроченими відсотками, в другу чергу: поточну заборгованість за кредитом та відсотками, та лише в третю чергу: нараховані пені інші види неустойки, інші платежі за договором, в т.ч. будь-які комісії.
         Наскільки зазначена норма Закону, та в цілому весь Закон України «Про споживче кредитування», зменшить свавілля Банків у кредитних відносинах із Споживачем покаже практика.
Одне можна спрогнозувати, що Банки від своїх грошей не відмовляться, підтвердженням цього є прикінцеві положення Закону України «Про споживче кредитування».
         Згідно п.2 Прикінцевих положень, дія такого Закону поширюється лише на договори про споживчий кредит, що укладені після дня набрання чинності цим Законом, тобто дія Закону поширюється на договори про споживчий кредит, що укладені з 11 червня 2017 р.
        Незважаючи на це, Споживачам, у яких договори споживчого кредиту укладені до 11 червня 2017 року, не слід покладати руки, а слід використати свої права для переукладання вже існуючих договорів, для укладання договорів реструктуризації тощо.
         В новому Законі України «Про споживче кредитування» існують також інші покращені умови для Споживача у відносинах з Банком.
     Але про таке – після детального вивчення вимог Закону.
Наразі , не рухаючись уперед, свавілля Банків не зупинити.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *